10 euro na powitanie w amazon.de

Z jednej strony Aliexpres jest tanie i ma darmową dostawę.

Z drugiej strony Aliexpres jest tanie ale tylko przy towarach do 22 euro (bo od tej kwoty nalicza się VAT,  cło może dotknąć  nas od 150 euro ) a dostawa może trwać długo.

Oczywiście pozostaje europejski Ebay, bo cło i VAT nie obowiązują na terenie UE ale przesyłki międzynarodowe czasami potrafią mocno unieatrakcyjnić cenę, zwłaszcza jeśli jest ona niewiele większa od 22 euro.

Muszę przyznać, że mam żal do siebie, że wcześniej nie zacząłem kupować na Amazon (…Amazonie?).

Podobno przesyłki z Europy jadą tylko kilka dni a od 39 euro dostawa jest darmowa.

Polski język obsługuje amazon.de. Po polsku jest interfejs użytkownika, po polsku wsparcie techniczne, na polski przetłumaczone są nazwy większości ofert.

Rejestracja jest bardzo prosta. Aby robić zakupy trzeba podpiąć kartę kredytową/debetową. Ja podpiąłem debetówkę kantoru walutowego Alior rozliczaną w euro, by uniknąć niespodzianek przy spreadzie i ewentualnych prowizji za przewalutowanie. (Amazon.de przelicza na złotówki po mało korzystnym kursie). Oczywiście na kartę założyłem szlaban na  transakcję internetowe, który zdejmuję tylko na czas zakupów.  Karta jest darmowa, walutę można kupić, gdy jest tania (można też zautomatyzować transakcja kupna waluty w zależności od np. ceny), można robić darmowe przelewy do zagranicznych banków. Generalnie na potrzeby turystyczne  oraz zakupowe warto mieć taki produkt.

amazon

Jako, że jeden  z moich rejestratorów jazdy nie przeżył ostatnio twardego lądowania postanowiłem przećwiczyć procedurę na zakupie taniej kamerki. Za 39,99 auro wypatrzyłem urządzenie oparte na chipsecie Ambarella A7L50 zestawionym z sensorem OV4689 i szerokokątnym obiektywem ( 150°). W dodatku z trzyletnia gwarancją i 30 dniowym zwrotem.

Samego zakupu dokonuje się w kilka prostych krokach. Darmowa dostawa jest wyłącznie przy wyborze dostawy standardowej (szacowane 8-9 dni kalendarzowych). Dostawy szybsze  są dodatkowo płatne.

amazon.de

Nie obyło się jednak bez niespodzianki.  Miłej niespodzianki. Na powitanie dostałem 10 euro i o tyle zmniejszyła się wartość mojego rachunku.  Darmowa dostawa pozostała.


Update:
Informacje o planowanym terminie dostawy podawane przez Amazon okazały się nieprawdziwe. Paczka przyjechała do mnie czwartego dnia roboczego od złożenia zamówienia.

Kamerka była dobrze zapakowana i zgodna z opisem na stronie.

Dwa dni od zakupu z rachunku została pobrana należność:

W trakcie realizacji zamówienia otrzymałem dwa e-maile: informujący o dokonaniu zakupu (wraz z opisem sposobu odstąpienia od transakcji) oraz o wysyłce z numerem śledzenia paczki. Były one w języku polskim.

Dwa dni po dostawie dostałem e-mail, tym razem po niemiecku, z prośbą o ocenę produktu i sprzedającego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.