Allegro SMART – kto może zaoszczędzić na przesyłkach?

smart

Czterdzieści dziewięć złotych za 365 przesyłek przez najbliższy rok.

Kuszące, prawda?

Tak naprawdę jest jeszcze taniej, bo za zakup pakietu Smart otrzymujemy 10 monet obniżających wartość zakupów o 10 zł, więc realnie pakiet kosztuje na 39 zł.

Dodatkowym korzyścią dla kupującego jest fakt, że do darmową dostawę Smart mogą oferować jedynie SuperSprzedawcy, który jednocześnie mają bardzo dobrą opinię wśród kupujących (min 98% poleceń).

Haczyki:

  • Wartość towarów zamówionych u jednego sprzedawcy musi wynieść 40 zł. (Przy tańszych zamówieniach trzeba płacić za przesyłkę).
  • Dostawa Smart jest możliwa tylko przy zamówieniach opłacanych z góry.
  • Dostawa Smart może być realizowana jedną z poniższych metod:  Paczkomaty 24/7, Allegro Paczkomaty 24/7 InPost, Odbiór w punkcie: Paczka 24, Paczka 48, Allegro Poczta Polska (dotyczy odbioru w sklepach Żabka i Freshmarket, stacjach Orlen, kioskach RUCH oraz w placówkach Poczty), Paczka w RUCHu, List polecony ekonomiczny, List polecony priorytetowy.
    Nie mamy wpływu na to, jaka to metoda – to określa sprzedawca. Jeśli mieszkasz blisko wszystkich tych punktów – nie ma problemu, jeśli daleko – będziesz miał dużo mniejszą ofertę towarów z dogodną dla ciebie sposobem dostawy.
    Trzeba pamiętać, że program Smart nie obejmuje przesyłek kurierskich.
  • Jeśli sprzedawca zaznaczył, że w jednej przesyłce może być tylko jeden przedmiot to kupując u niego kilka przedmiotów (aby np. dobić do 40 zł)  zużyjemy tyleż dostaw Smart.
  • Łączne koszty przesyłki w ramach jednego sprzedającego nie mogą być wyższe niż 40 zł. Jeśli np. chcemy kupić 6 kufli do piwa (po 7 zł /szt) a wysyłka każdej sztuki kosztuje 7,99 zł (i ze względu na bezpieczne ich pakowanie nie jest oferowana zbiorcza wysyłka) to wysyłka kufli zostanie wyceniona na 47,94 zł i program Smart jej nie obejmie.
  • Ze względu, że darmowe dostawy Smart mogą oferować tylko najlepsi SuperSprzedawcy może się okazać, że daną rzecz można kupić taniej (razem z wysyłką) u innego sprzedawcy, który nie łapie się do programu Smart.

Kiedy zrobiłem szybki przegląd swoich zakupów na allegro okazało się, że średnio kupuję 4 – 5 rzeczy miesięcznie, po odjęciu zakupów poniżej 40 zł okazało się, że w ostatnim roku wydałem na same przesyłki ponad 300 zł! Nie zastanawiałem się długo i już w drodze są pierwsze zakupy.

Szczegóły w regulaminie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.